کامپیوترهای مجهز به تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ چه زمانی عرضه می‌شوند؟

به گفته یکی از مدیران کوالکام، کامپیوترهای مجهز به تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ و پس از عرضه کامپیوترهایی با نسل پیشین این تراشه موبایلی به فروش می‌رسند.

در سال ۲۰۱۶، مایکروسافت و کوالکام با هدف ساخت کامپیوترهای همیشه متصل که ارائه کننده عمر باتری شگفت انگیز و بسیار مناسبی هستند همکاری را با یکدیگر آغاز کردند. طی برگزاری کنفرانس اسنپدراگون که هفته گذشته به انجام رسید، ایسوس و اچ پی از نخستین چیپست های اسنپدراگون ۸۳۵ مدیریت کننده لپ تاپ هایی مجهز به ویندوز ۱۰ اس پرده برداری کردند. در همین رویداد، این شرکت همچنین از چیپست اسنپدراگون ۸۴۵ خود نیز پرده برداری کرد که از سرعت دانلود حداکثری ۱٫۲ گیگابیت بر ثانیه‌ای برخوردار است. حال اطلاعات تازه به دست آمده زمان عرضه کامپیوترهای قدرت گرفته از تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ را نشان می‌دهند.

بر اساس جدیدترین گزارش منتشر شده، کامپیوترهای مجهز به تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ قرار است در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ عرضه شوند. دو لپ تاپ اچ پی Envy x2 و ایسوس NovaGo که چندی پیش معرفی شدند، از تراشه اسنپدراگون ۸۳۵ قدرت می‌گیرند و در نیمه نخست سال ۲۰۱۸ به فروش خواهند رسید. از آنجایی که شبیه ساز x86 بر روی تراشه ARM ساخته شده مبتنی بر چیپست اسنپدراگون ۸۳۵ وجود دارد، کمپانی‌ها در حال حاضر تصمیم گرفته‌اند تا لپ تاپ هایی را مجهز به این تراشه موبایلی روانه بازار کنند. لنوو نیز انتظار می‌رود در نمایشگاه CES 2018 لاس وگاس که در ماه ژانویه برگزار می‌شود از لپ تاپ ویندوزی مبتنی بر تراشه ARM خود پرده برداری کند.

به گفته یکی از رئسای شرکت کوالکام، کامپیوترهای قدرت گرفته از تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ (لپ تاپ های همیشه متصل نسل دوم) را می‌توانیم از نیمه دوم سال آینده میلادی در بازار ببینیم. در آغاز سال ۲۰۱۸ ما شاهد آن خواهیم بود که سازندگان گوشی ها نظیر سامسونگ، شیائومی، ال جی و سونی از گوشی های هوشمند مبتنی بر تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ خودشان پرده برداری می‌کنند.

شریات حدس می‌زنند که کامپیوترهای مجهز به تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ سه ماهه سوم ۲۰۱۸ آماده‌ی ورود به بازار خواهند شد. با معرفی این چیپست مخصوص لپ تاپ ها در سال آینده میلادی، مایکروسافت و کوالکام دیگر درس خودشان را همراه با عرضه‌ی کامپیوترهای نسل اولی مجهز به اسنپدراگون ۸۳۵ پس داده‌اند. این چیپست، نخستین تراشه ۱۰ نانومتری ساخت کوالکام است و اسنپدراگون ۸۴۵ دومین نسل تراشه‌های ۱۰ نانومتری این شرکت خواهد بود. این تراشه ۲۵ درصد قدرتمندتر از نسل پیشین خود شده و ۳۰ درصد در عملکرد گرافیکی بهبو یافته است.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.